Harry Stebbings tegi intervjuu Sam Altmani ja Brad Lightcapiga, kes on OpenAI juhid. Dwarkesh Patel tegi intervjuu Mark Zuckerbergiga. Mõlemad intervjuud keskendusi AI arengutele, kuid samuti arutati, kuidas näha olulist ettevõtte juhtimises, kuidas teha õigeid strateegilisi valikuid ja millised väljakutsed meid ees ootavad.

Sam Altman jagas oma veendumust, et OpenAI GPT mudelid lähevad järjekindlalt paremaks, mida rohkem andmeid ja arvutusvõimsust mudelite treenimisse pannakse. Kuigi praegu nähakse OpenAI mudelites peamiselt keelelist võimekust, siis kiire areng visuaalse info töötlemisel hakkab peagi mõjutama, mida peame foto- ja filmikunstiks.

Altman usub, et ettevõtted juurutavad AI võimekused oma süsteemides palju kiiremini kui varasemaid tehnoloogiaid juurutati. Ta tõi näitena, et nutitelefon on püsinud suhteliselt sarnane ajast, mil Apple esimese iPhone’i turule tõi. Pilveteenused, mida kasutame, on püsinud võrdlemisi muutumatuna hetkest, mil neid turule tutvustati. Tehisintellekti ehitatav tarkus muudab iga põlvkonnaga oluliselt tehnoloogia võimekust ja arusaam AI-st on pidevas muutumises. Protsessidesse juba integreeritud AI teenused muutuvad ise võimekamaks ja protsessid seeläbi targemaks.

Peamine takistus AI võimekuste kiirele arengule on puudulik arvutusvõimsus, mille lahendamisega Altman aktiivselt tegeleb.

Meta tuli just välja Llama mudeli versiooniga 3 ning Mark Zuckerberg avab mudeli arendamise ja avatud lähtekoodi põhimõtete kasutamise telgitaguseid.

Mark Zuckerberg usub, et praegused tehisintellekti mudelid jätkavad kiiret arengut, ja peamine võimalik takistus arengu jätkumisel on puudulik arvutusvõimsus. Mudelite treenimine nõuab lähitulevikus nii suuri arvutusvõimsusi, et andmekeskustel ei pruugi olla piisavat elektriga varustatust ning selliste infrastruktuuriga seotud piirangute lahendamine võib võtta aastaid.

Llama mudelite lähtekoodi avamine, on Zuckerbergi missioon tagada kõigile ligipääs AI teenustele. Ta  usub, et me ei tahaks elada maailmas, kus kõik AI teenused on üksikute ettevõtete käes, kes valvavad ligipääsu teenustele. Seepärast jätkab Meta ka tulevikus enda loodud mudelite lähtekoodi avaldamist.

Meta suutis ise tagada endale hetkel piisava arvutusvõimsuse tehes plaane, kuidas võistelda Tiktokiga algoritmide kvaliteedis. Meta arvutas välja kui palju arvutusvõimsust neil kvaliteetsete mudelite loomiseks vaja on, ning ostis omale kaks korda rohkem arvustusvõimsust. Tänu sellele oli Meta valmis, kui selgus, et närvivõrgustikel põhinevad mudelid lähevad seda paremaks mida rohkem andmeid treenimisel kasutada.

Mõlemad, nii Altman kui Zuckerberg usuvad, et kõike oskav tehisintellekt (AGI) ei ole enam mägede taga.

Altman usub, et me jõuame AGI-ni samm sammult ja OpenAI kavatseb iga sammu avalikkusega jagada.

Zuckerberg arvab, et tehisintellekti võrdlemisel inimesega peaksime arvestama, et intellekt on vaid üks inimese omadus.


Liitu Mentosteeri uudiskirjaga

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.
Name